Bootbox.js

Pamiętam jak wyglądał Internet około 10 lat temu. Wszędzie były popupy z reklamami. Zmieniło się to po narodzinach AdBlocka, ale dalej nienawidzę tych małych wyskakujących okienek. Dlatego też nigdy nie szukałem sposobu implementacji owych delikwentów.

Jednak niedawno potrzebowałem wykorzystać Bootstrap Modal – do wyświetlenia partiala z MVC. Wszyscy wiemy jak wygląda ta smutna implementacja: kilkanaście linijek w HTMLu i drugie tyle JSa.

Oczywiście tydzień po rozwiązaniu problemu natrafiłem na ciekawą bibliotekę, dzięki której mogłem zrobić to samo w bardziej czytelny sposób. Szukałem jak wyświetlić zwykły JavaScriptowy alert, ale ładnie ostylowany. Jeśli jestem pewny umiejscowienia jakiegoś buttona, który nie jest do końca zaimplementowany, mimo to czasem go udostępniam i ustawiam pod kliknięciem info: ‚Funkcja dostępna od nowej wersji’ (kwestia UX – oswajanie użytkownika z interfejsem).

Demo

Nie spodziewałem się, że znajdę taką elegancką bibliotekę. Pozwala ona ominąć całą część HTML i dynamicznie tworzyć potrzebne nam popup’y:

Zachęcam każdego do jej wypróbowania, albo chociaż do rzucenia okiem na dema dostępne na oficjalnej stronie – alert, confirm, prompt, dialog (to ostatnie najlepsze):

Bootbox.js