MyDebts

Pora wrócić do pisania po krótkich wakacjach. Poświęciłem ostatnio dwa dni, żeby dokończyć moją aplikację do długów. Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. Po ogarnięciu nazw podstawowych atrybutów z axml, dorobienie kolejnego ekranu, albo kolejnej prostej aplikacji, nie powinno zająć dużo czasu.

Kolejną rzeczą, z której bardzo się cieszę jest odkrycie tematu material design. Wymieniłem telefon na nowszy (Android 4.2 na 6.0), a na naszym Slacku przewinął się Materialize CSS (w końcu jakaś alternatywa dla Bootstrapa!).

Bootstrap makes developers produce stuff that doesn’t look ugly, but looks like everything else.Chris Klug

Spodobał mi się tak bardzo, że wymagania w mojej aplikacji wzrosły do Androida 5.0 (jest on wymagany do material theme, jeśli aplikacja nie posiada alternatywnego layoutu). Mam nadzieję że apka nie wygląda teraz tak brzydko jak wcześniej 🙂 Dla mnie zdecydowanie wystarczy, chociaż – jak zawsze – parę rzeczy przydałoby się poprawić.

Przydałoby się jeszcze dorobić eksport i import danych, ale jest to dla mnie temat tak pilny, że może przysiądę do niego w zimie 😉

Pobierz .apk

Otwórz na gicie

P.S. jeśli nie widać instalki w menadżerze plików na telefonie, najprawdopodobniej trzeba w Zabezpieczeniach telefonu zezwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł.